TÜSİAD'DAN MENTOR KOBİ'DEN MENTEE OLURSA: ELAZIĞ'DAN AVRUPA'YA UZANAN SIRA DIŞI BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

2023 hedefleri için yapılan araştırmalar gösteriyor ki KOBİ’ler geleceğimiz.

Ama biz geleceğimize yeterince yatırım yapıyor muyuz? Ya da yatırımı sadece finansal kaynaklar olarak mı görüyoruz, nitelikli insan gücünün gerçek kaynak olduğunun ve bu konuda hepimize düşen görevlerin bulunduğunun farkında mıyız?

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve TÜSİAD BORGİP Çalışma Grubu Başkanı, Şükrü Ünlütürk, TÜSİAD, TÜRKONFED iş birliğiyle, bölgelerarası gelişmişlik farklarının azaltılması için KOBİ’lerin güçlendirilmesi amacıyla hayata geçirilen "Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi” (BORGİP) projesinin mimarı.

2016 yılında uygulanmaya başlanan BORGİP, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki refahın artırılması amacıyla, bölgedeki iş insanlarını odağa alan ve bölgedeki girişimci ve KOBİ'lerin güçlendirilmesini hedefleyerek başarı hikâyeleri ile çarpan etkisi yaratmayı amaçlıyor.

Projenin hayata geçirilmesi ile ortaya çıkan ilk çarpıcı başarı hikayesi, süreci birebir deneyimleyen mentor ve mentee’nin anlatımıyla, PERYÖN KONGRE’de dinleyicileri ile buluşuyor.