SERAY KERİMAK


SERAY KERİMAK
Turkcell Grup İK İş Ortağı Müdürü – Ticari Fonksiyonlar

Seray Kerimak, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olduktan sonra profesyonel kariyerine 2005 yılında Koç Holding Grup şirketlerinden Zer’de İşe Alım Danışmanı olarak başladı. Pek çok büyük ve orta ölçekli firmaya bu dönemde işe alım ve terfi süreçlerinde danışmanlık yaptı. Özellikle gelişim merkezi ve işveren markası süreçlerinde uzmanlaştı.

2007 yılında Koç Holding’e geçerek, 50 grup şirketini kapsayan performans, ücret yönetimi ve iş değerleme süreçlerinin merkezi koordinasyon süreçlerini yönetti. Bu süre zarfında performans sisteminin yenilenmesi, kademe sisteminin yenilenmesi, süreçlerin dijitalleştirilmesi gibi pek çok farklı projede rol aldı. 2011 yılında Koç Holding İnsan Kaynakları Müdürü olarak atanmasının ardından şirketin tüm İK süreçlerini başarılı bir şekilde yürüttü.

2014 yılında Turkcell İnsan Kaynakları ekibine Ücret ve Yan Haklar Saha Müdürü olarak katılan Seray Kerimak, kariyerine 2015 yılından itibaren İnsan Kaynakları İş Ortağı Müdürü olarak Satış, Pazarlama ile Dijital Servis ve Çözümler fonksiyonlarından sorumlu olarak devam etmektedir.

CTI, Co-active Koçluk üzerine eğitimlerini tamamlayan Kerimak gönüllü olarak koçluk ve mentorluk yapmaktadır.