B. ÜMİT ÖZTÜRK


B. ÜMİT ÖZTÜRK
Yönetim Danışmanı

Uzmanlık alanı "Aile İşletmeleri ve Kurumsal Yönetim” olan Öztürk, çalışma hayatına 1982 yılında Sevk ve İdare Danışmanlık A.Ş.’de adım attı. Kamu ve özel sektörde yürütülen yönetim sistemleri ve yeniden yapılanma projelerinde Yönetim Danışmanı olarak görev aldı.

Sırasıyla, Işıklar Holding’de Personel ve Sınai İlişkiler Koordinatörü olarak çalıştı, holdingi temsilen Kağıt İşveren ve Toprak İşveren Sendikalarında görev aldı, toplu iş sözleşmelerini yürüttü. Devamında Eczacıbaşı- Girişim İnsan Kaynakları Müdürü , Boyner Holding İnsan Kaynaklarından sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. Yönetim ve İcra Kurullarında görev aldı.

Arkas Holding, Kurumsal gelişim projesini yönetti, Holding iştiraklerinden Kristal Yağları ve LA Şarapçılık A.Ş. ‘de Murahhas Aza olarak görev yaptı.

İşletmelerde "Performans Yönetimi” konulu kitabı 2006 yılında yayınlandı.

1995 – 1999 dönemlerinde Peryön Yönetim Kurullarında görev aldı.

Ümit Öztürk, evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Lisans, İ.Ü. İşletme İktisadı Enstitüsünde İşletme İhtisası eğitimlerini tamamladı. İ.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsünde Davranış Bilimlerinde Yüksek Lisans yapan Öztürk, üniversitelerin MBA programlarında, Stratejik İ.K. yönetimi, Aile işletmeleri ve Kurumsal yönetim konularında dersler vermektedir.