YASEMİN AKAD


YASEMİN AKAD
İcra Komitesi Üyesi
İnsan Kaynakları
BDH Yönetim Kurulu Üyesi
PROBİL Yönetim Kurulu Üyesi
Netaş

Sn.Yasemin Akad, Ted Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra University of Ottowa’da İşletme lisansını ve yine University of Ottowa’da Organizasyonel Davranış yüksek lisansını tamamlamıştır.

Kariyer hayatı boyunca farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerde İnsan Kaynakları ve Eğitim departmanlarının kurulmasına, değişim yönetimi, şirket birleşmeleri ( M∓A ) ve endüstriyel ilişkiler çalışmalarına liderlik eden Sn.Akad, son 20 yıldır üst düzey İnsan Kaynakları yöneticiliği yapmaktadır.

1992-1995 yıllarında Türkiye Bankalar Birliği’nde Eğitim ve Tanıtım Grup Başkanlığı, 1996-2000 yıllarında Osmanlı Bankası’nda İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2000-2003 yıllarında ise Aria’da CPO olarak görev almış ve şirketlerin Eğitim ve İnsan Kaynakları departmanlarını kurmuştur. 2004 yılında kendi danışmanlık firmasını kuran Sn.Akad çeşitli sektörlerde birçok firmaya eğitim, değişim yönetimi ve insan kaynakları yönetimi gibi konularda danışmanlık vermiştir. 2009-2012 yılları arasında Rixos Otelleri’nin İnsan Kaynakları ve Kurumsal Yönetim Sistemleri Grup Direktörlüğünü üstlenen Sn.Akad, 2012-2014 yılları arasında Carrefoursa’da İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görev almıştır.

2014 yılından bu yana Netaş Telekomünikasyon A.Ş.’de İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görev alan Sn.Akad, SHRM-SCP sertifikasına sahiptir ve SHRM eğitimlerini vermektedir.

Yasemin Akad, 2 erkek çocuk annesidir.