NURSEL ÖLMEZ ATEŞ


NURSEL ÖLMEZ ATEŞ
İnsan Kaynakları Direktörü
Ford Otosan

Profesyonel iş yaşamını 22 yıldır sürdüren Ölmez Ateş, İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun. Migros Türk T.A.Ş.’de Metod Organizasyon ve Planlama Departmanı’nda uzman yardımcılığı pozisyonu ile iş hayatına başladı; Ar-Ge, Planlama, Proje Yönetimi departmanlarında Yönetici olarak çalıştı.

2003 Yılında Migros’un yurtdışı operasyonlarından Ramenka-Ramstore’a İK Direktörü olarak atandı, bir yılın sonunda İK ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak kariyerine devam etti.

Türkiye’ye döndüğü 2008 yılında, önce Koçtaş ardından Ford Otosan’da İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak iş yaşamını sürdüren Ölmez Ateş, çalışan bağlılığını ve memnuniyetini iyileştirme ve geliştirme uygulamaları ile dikkat çekiyor. 2013 yılı itibariyle tamamladığı ADLER koçluk sertifika programı ile birlikte kurumsal koçluk ünvanını da elde etmiş olup yönetici koçluğu yapmaktadır.

2016 Yılında Fortune Türkiye ve DataExpert işbirliğinde gerçekleştirilen "Türkiye'nin En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi" araştırması ile Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'dan biri olarak seçildi. Şu an halen Ford Otosan’da İnsan Kaynakları Direktörlüğü yapmaktadır.