BOB MORTON


BOB MORTON
CIPD Yönetim Kurulu Başkanı
EAPM Başkanı

Bob, EAPM (Avrupa İnsan Yönetimi Derneği) ve CIPD Enterprises Ltd. Yönetim Kurulu Başkanıdır. İKY liderliği, Stratejisi ve Kurumsal Gelişim alanlarında 40 yılı aşkın tecrübeye sahip, kıdemli bir uluslararası İK profesyonelidir. 2009 yılına kadar İsviçre merkezli Ciba Specialty Chemicals’da Küresel Kurumsal Gelişim Müdürü olarak görev yaptı, 2010 yılında ODHRM Consultants Ltd. şirketini kurdu. Müşterileri arasında BASF, Petronas, Tata Ticari Araçlar ile Asya, Avrupa ve ABD’den diğer firmalar yer almaktadır.

Bob, Profesör Pat Joynt ile birlikte Uluslararası İKY ile ilgili ‘The Global HR Manager’ (’Küresel İK Yöneticisi’) isimli kitabın yazarlığını ve editörlüğünü yapmıştır. Cenevre’deki BM Küresel İK Konferansı ile EAPM, WFPMA (İnsan Yönetimi Dernekleri Dünya Federasyonu) ve IFTDO (Uluslararası Eğitim ve Gelişim Kuruluşları Federasyonu) Kongreleri de dahil olmak üzere çok sayıda kongre ve konferansta ana konuşmacı olarak yer almıştır.

English

Bob is President of EAPM and Chair of CIPD Enterprises Ltd. He’s a senior international HR professional with over 40 years’ experience in HRM leadership, strategy and OD. Until 2009 he was Global Head of OD for Swiss based Ciba Specialty Chemicals and in 2010 founded ODHRM Consultants Ltd. His clients include BASF, Petronas, Tata Commercial Vehicles and others in Asia, Europe and the USA.

Bob edited and co - authored a book on International HRM, ‘The Global HR Manager’ with Professor Pat Joynt. He has delivered keynote addresses to a wide range of conferences including the UN Global HR conference in Geneva and EAPM, WFPMA and IFTDO Congresses.