speaker
Didem Tekay

Management Centre Türkiye Kıdemli Ortak

Management Centre Türkiye (MCT) Kıdemli Ortağı olan Tekay, profesyonel iş deneyimine perakende alanında danışmanlıkla basladı. Yurtiçi ve yurtdışında Finans, Sağlık, Hızlı Tüketim ve Telekomünikasyon sektörlerindeki şirketler başta olmak üzere birçok farklı organizasyonun kültür dönüşümü ve liderlik gelişimi projelerinin danışmanlığını yürüttü. 2014-2019 yılları arasında MCT Genel Müdürü olarak rol aldı.

Forbes Forty Over 40, 2015 listesinde yer alarak çeşitlilik alanında dünyada takip edilmesi gereken 40 kadın arasında gösterilen Tekay, ‘The Grow Forward Manifesto’ kitabının yazarıdır. Başlattığı ‘Büyüme Çemberleri’ platformu ile iş dünyasında yönetim rollerindeki ilk yıllarında olan genç kadınların gelişimlerine destek olmaktadır.

Üst düzey koçluk ve takım koçluğu alanında Marshall Goldsmith Global 50 Koç listesinde yer alan Tekay, Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) kültür dönüşümü projesi kapsamında Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Güney Afrika’da danışmanlık yapmaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi mezunudur. Middlesex Üniversitesi’nde Liderlik ve Danışmanlık master programını tamamlamıştır. İTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Doğa İle Güçlen Derneği Genel Sekreteri’dir.