speaker
Hande Yaşargil

Lead Coach at INSEAD Business School / Board Director of D&I at EMCC UK

Hande Yaşargil, Örgütsel Klinik Psikolog, Insead Business School Lider Koçu, Mentor Danışmanlık Kurucu Ortağı, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Başkanı

Kurucusu olduğu Mentor Danışmanlık ile üst düzey yönetici koçluğu, liderlik gelişim yaklaşımları ve mentorluk sistemleri alanlarında öncü danışman Hande Yaşargil’in psikoloji alanında lisans, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Gelişimi alanında yüksek lisans derecesi bulunmaktadır.“Örgütsel Klinik Psikoloji” diplomasını ve “Koçluk ve Danışmanık” executive master derecesini INSEAD Business School’dan alan Yaşargil 2010’dan bu yana INSEAD Business School’un Avrupa ve Asya kampüslerinde, çeşitli yönetici gelişim programlarında lider koç olarak çalışmaktadır.

Uzun yıllar Peryön'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve EMCC Türkiye'de Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. 2022 Ocak ayından bu yana EMCC UK'de Çeşitlilik ve Kapsayıcılıktan Sorumlu YK Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Sabah İşte İnsan’da 2 yıl boyunca “İşgörü” başlığıyla haftalık köşe yazıları yayınlanmıştır. Bilgi Üniversitesi MBA Programında ve Koç Üniversitesi Executive MBA Programında Liderlik dersleri vermiştir. Ayrıca şirketi bünyesinde “Koçluk ve Mentorluk Konferansı” ve “İş'te Psikoloji” konferanslar dizisi gerçekleştirmiştir.

Yaşargil, amacı Türkiye'deki yönetim kurullarındaki kadın sayısını artırmak olan Yönetim Kurulunda Kadın Derneği'nin (YKKD) 2017 yılından bu yana kurucu başkanlığını yapmaktadır. Aynı zamanda Avrupa Yönetim Kurulunda Kadın Derneği (EWOB) Yönetim Kurulu Üyesidir.