İdil Türkmenoğlu
speaker
İdil Türkmenoğlu

Bağımsız YK Üyesi, Yazar, Stratejik Yönetim Danışmanı, Öğretim Görevlisi

Kadıköy Anadolu ve Boğaziçi İşletme Bölümü'nden mezun. Doğuş Grubu’nda Garanti Bankası, Garanti Sigorta, Humanitas ve NTV Yayın Grubu'nda İK, Eğitim ve Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. Bank of America'da iş üzerinde eğitim gördü ve Wharton'da Stratejik İK sertifikasını aldı. Boyner Grup’a 2001’de Benkar'la geçti. Beymen'in İK ve Eğitimini yönetti. 2003-2005 arasında sabbatical yaptı, University of Michigan'da “Pozitif Yönetim”in çalışmalarına katıldı.

2005-2011 arasında Boyner Holding İK ve İletişim Koordinatörü olarak çeşitli gelişim projelerini yürütmek üzere esnek zamanlı çalıştı. Aynı zamanda Prof.Üstün Dökmen’in ekibinde danışmanlık/eğitim projelerinde yer aldı. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji lisansüstü çalışmasını tamamladı, sırasıyla İstanbul, Yeditepe ve Koç Üniversitelerinde ders verdi. Şimdi Boğaziçi’nde derslerine devam ediyor. 2011’de full time olarak Boyner Grup’a geri dönen Türkmenoğlu, 2014’ten 2018 Şubat ayına kadar Boyner Grup’ta İnsan Kaynakları, Kurumsal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Bugün Değişim, Yetenek, Kültür ve Organizasyonlar ve Sürdürülebilirlik üzerine danışmanlık yapıyor. Yönetim Kurulları Bağımsız Üyesi.

Çeşitli internet sitelerinde, Boğaziçi’nde, Cosmopolitan'da ve Milliyet’te köşe yazıları yayımlandı. İlk kitabı "Ofis Hikayeleri" Kasım 2005'te Epsilon'dan, sekizinci baskısı yapılan “Pozitif Yönetim” Elma’dan yayımlandı. Yine Elma’dan “Kurumsal İç İletişim” ve Işıl Taysever ile birlikte yazdıkları “Torpil Değil Networking” 2019’da yayımlandı. Biraderler Yapım/Çocuk Genç Sanat Tiyatro adlı dijital ve sahne içerikleri üreten, eğitimler düzenleyen sosyal girişimin kurucu ortaklarından.

Sektörel birçok ödülün sahibi, ayrıca 50CHRO arasında. PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) ve ÖSGD (Özel Sektor Gonulluler Derneği) ve Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Uyeliği yaptı. SHRM (Society of Human Resources Management), IPPA (International Positive Psychology Association) ve Tiyatro Kooperatifi üyesi. Talia ve Mira’nın annesi.