speaker
Onur Ozan

Türkiye Finans | Akademi Müdürü

Şu anda Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Akademi Müdürü olarak görev alan Ozan, iş yaşamına ilk adımını öğrencilik yıllarında attı. Profesyonel kariyer yolculuğuna sahada ve satış alanında başladıktan sonra, uzmanlık alanını İnsan Kaynakları olarak belirledi ve tüm yolculuğunu bu doğrultuda şekillendirdi. İnsan Kaynakları alanındaki yüksek lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamlayan Ozan, aynı zamanda uluslararası akreditasyon ve ünvana sahip, kurumlarda yetenek olarak tanımlanan profillerle ve yöneticilerle çalışan profesyonel bir koçtur.

Öğrenmek ve paylaşmak değerlerine olan inancının ışığında birçok sosyal sorumluluk projesinde farklı rollerde görev aldı. Etik Değerler Merkezi’nin tasarlamış olduğu ‘’Etik Lider Akademisi’’ projesi kapsamında, 8 yıldır Türkiye’nin sayılı üniversitelerinde (Galatasaray, Sabancı, Koç, Özyeğin vb.) liderlik ve etik üzerine onlarca eğitim gerçekleştirdi. ODTÜ ‘’We Can Change the World Coaching Project’’ de bu proje örneklerindendir.

Gelişimin sorumluluğunu kişinin kendisinin alması gerektiğine inanan Ozan, iyi bir okuyucu ve izleyicidir. Soru sorma becerisi, mentorluk, koçluk ve yönetim özel okuma alanlarıdır. Okuduğu ve ilham aldığı içerikleri sosyal medya platformlarında bazı programlarda düzenli olarak paylaştı.

Kendinden başlayarak ilk önce bireyi, sonrasında toplumu tanımak ve bunlara doğru soruları sorup anlamlandırarak hayata katma değer katmak kişisel amaçları arasındadır.