speaker
Tuba Köseoğlu Okçu

GARANTİ BBVA | Yetenek ve Kültürden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Tuba Köseoğlu Okçu, çalışma hayatına 1994 yılında Simültane Konferans Tercümanı olarak başladı ve Tercüme Konseyi’nde görev yaptı. Ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Tuba Köseoğlu Okçu, 1997-2008 yılları arasında Doğuş Grubu bünyesinde çalıştı ve sırasıyla Garanti Bankası Eğitim Müdürlüğü’nde Performans Danışmanı, Humanitas Doğuş İnsangücü Yönetimi’nde Üst Düzey Yönetici Geliştirme Müdürü, Doğuş Holding’de İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı ve Doğuş Otomotiv’de İnsan Kaynakları Koordinatörü görevlerinde bulundu. 2008-2012 arası Eastpharma Deva Holding İnsan Kaynakları Organizasyonel Gelişim Direktörü, 2012-2019 arasında da Hürriyet İnsan Kaynakları Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak çalıştı.

Tuba Köseoğlu Okçu, Mart 2020- Eylül 2022 tarihleri arasında Garanti BBVA Eğitim ve Gelişim Direktörü olarak görev yaptı. 12 Eylül 2022 tarihinde Yetenek ve Kültür’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine atanan Köseoğlu Okçu, Yetenek ve Kültür İş Ortaklığı ve İşe Alım, Yetenek Çözümleri ve Ücretlendirme, Yetenek ve Kültür Çalışan Deneyimi, Yetenek ve Kültür Eğitim, Yetenek ve Kültür Projeler, İç İletişim ve Kültür, İnşaat ve Emlak alanlarından sorumlu olarak görev yapıyor.

Tuba Köseoğlu Okçu, Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun oldu. “Aklımda Deli Sorular” ve “Bu Da Nereden Çıktı?” isimli iki kitabı bulunan Tuba Köseoğlu Okçu’nun eğitim ve insan kaynakları alanlarında 28 yıllık iş tecrübesi bulunuyor.