speaker
Yaprak Yapsan

Idecon Idea&Congress Kurucusu ve Ajans Başkanı

Yaprak Yapsan, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Gazetecilik eğitimiyle başladığı meslek hayatına küresel dünyanın yaşanılan anını yönetebilmek ve gerekli değişimlere ayak uydurabilmek için önce insana yatırım yapılması gerektiği bilinciyle çalışmalarına yön vermiş bu alanda gelişime kucak açmıştır.

Viyana Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Siyaset Bilimi ve New Castle Üniversitesi’nde Dijital Marka Yönetimi eğitimleri ile eğitim hayatına devam etmiştir. Kurumsal firmalarda asistanlıktan-direktörlüğe uzanan kariyeriyle mesleki çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Bilgi temelli toplumlarda iletişimin gücünün teknolojiden geçen şeması içinde, verilerin toplanması, yorumlanması, teknoloji okuryazarlığı, dijital mecraların stratejik kullanımı gibi konuların farkındalığı ile çeşitli sektörlerde pek çok önemli markanın ve liderin danışmanlığını yapan Idecon Idea&Congress Kurucusu ve Direktörü olarak 360’ yaratıcı fikir çalışmalarını sürdürmektedir.

Eğitim, moderasyon ve konuşma programları ile eğitim danışmanlığı yaparak bu becerilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Aynı zamanda Konsensus Gıda-Bi'Zeytin markası kurucu ortağı olan Yaprak Yapsan, en çok kendi öyküsünü yazan öz geçmişe değil öz geleceğe inanan bir beyaz yakalı kadın girişimcidir.

4 kız çocuğu, 1 köpek ve 1 kedi annesi ve sivil toplum gönüllüsü olarak pek çok STK’da üye olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Özellikle içinde kadın, çocuk ve hayvanların olduğu tüm sivil toplum projelerine gönüllü olarak destek veren Yaprak Yapsan; KAGİDER Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Üyesi, PİD Pazarlama İletişimcileri Derneği Başkan Yardımcısı, Marka Danışmanları ve Yöneticileri Derneği Üyesi, PWN Professional Women’s Network, AİMDER, TOG, TOÇEV, PERYÖN, UCİM, TUHİD, Marka Konseyi ve Yuvam Dünya üyesidir.