speaker
Yiğit Oğuz Duman

İBB Başkan Danışmanı

Yiğit Oğuz Duman, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi’nde de İşletme Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına 1995’te dış ticaret, otomotiv, metal ve gıda gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Kibar Holding A.Ş.’de başladı. 2008 yılında Turkcell Superonline bünyesine katılan Duman, İnsan Kaynakları, Satınalma, İdari İşler ve Müşteri Deneyimi Yönetimi ana başlıklarında görev alarak İş Destek Genel Müdür Yardımcılığı ve Müşteri Deneyimi Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı rollerini üstlendi. 2011-2014 yılları arasında TAV Holding Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi ve dört grup şirketinden sorumlu Holding İcra Kurulu Üyesi olarak çalıştı.

2014 yılında DUMAN Yönetim Danışmanlık firmasını kurdu. Kurumun ana odak alanları; Stratejik Yönetim Modellemesi, İşe Alım Danışmanlığı, Liderlik Gelişim Programları ve İnsan Kaynakları Yönetimi’dir.

Duman, Türkiye’nin İnsan Kaynakları Yönetimi alanındaki en büyük STK’sı olan Türkiye İnsan Yönetimi Derneği'nin (PERYÖN) yaklaşık 7 yıl Genel Başkanlık sorumluluğunu üstlendi. İş hayatında kadının istihdamı ve üst düzey temsili alanında çeşitli sivil toplum inisiyatiflerinde aktif rol alan DUMAN, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin (YKKD) yönetim kurulu üyesidir.

2018’den itibaren İstanbul ve Türkiye’de yönetim kültürünü geliştirme ve dönüştürme odağı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ile çalışmaktadır.